Předčítač (recenze)

9. června 2013 v 16:34 | *Пrs.Dαωsoη |  Knihy

Kam až zajdete, abyste uchránili tajemství?


- více v celém článku -


O knize:
Příběh mladíka zamilovaného do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dovídá teprve později, byl přeložen do sedmatřiceti jazyků a zfilmován. Jako vůbec první německá kniha se ocitl na vrcholu prestižního žebříčku bestsellerů New York Times.
Román německého spisovatele výmluvně ukazuje, jak těžké je v dnešním světě udržet integritu vlastního života ve všech souvislostech rodinných, milostných a mravních. Rekonstrukce osudového vztahu patnáctiletého Michaela Berga k o dvacet let starší Hanně Schmitzové osciluje mezi Proustovým uměním v nalézání trvalého detailu a Salingerovou otevřeností vůči klíčovému zážitku

Žánr: drama

Autor: Bernhard Schlink

Úryvek z knihy:
Co je to právo ? To, co stojí v knihách, či to, co se ve společnosti skutečně prosazuje a dodržuje? Nebo je právo to, co by se, ať už to v knihách stojí či ne, za normálních okolností prosazovat a dodržovat mělo?
Po mnoho nocí jsem mohl spát jen několik málo hodin. Bděl jsem vleže, a když jsem rozsvítil a sáhl po knize, padala mi víčka, a když jsem knihu odložil a zhasl, znovu jsem se probudil. A tak jsem četl nahlas. Víčka mi pak nepadala.

Můj názor:
Jelikož jsem zase viděla film dřív a knihu četla až teď, tak jsem se bála, že bude psaná moc podrobně, do detailů. Ale naštěstí jsem potom zjistila, že ji autor napsal jednoduše s jasným dějem, takže se četla opravdu dobře. Měla jsem ji přečtenou za dvě tři hodiny a můžu říct, že mě vážně zaujala. Prostě romantický, originální a dojemný příběh, který vás dostane. Doporučuju! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama