Unesli nám dcerku- popis knihy

31. srpna 2012 v 9:53 | Leňule |  Knihy

Ahojte,
mám tu por vás další knížku, kterou jsem četla a kterou doporučuju. Její autorkou je známa česká spisovatelka Věra Řeháčková. :)

- více v celém článku-


Název: Unesli nám dcerku
Autor: Věra Řeháčková
Žánr: Román, povídka
Motto: Mála chvilka nepozornosti jim proměnila život v utrpení.
Popis: Malá chvilka nepozornosti proměnila život manželů Slavíkových v utrpení. Kdosi jim odcizil auto, v němž spala jejich tříletá dcerka. Zoufalí rodiče po holčičce pátrají. Čas ubíhá. Policie případ odkládá jako nevyřešený.
Matka jako jediná neztrácí víru v Magdalenčin návrat. Chodí do dětského pokoje a se zmizelou dcerkou rozmlouvá. Žije ve svém iluzorním světě do chvíle, kdy se na prahu jejich domova objeví záhadná osoba.

Úryvek z knihy: Nikola nebylo její pravé jméno. Byla hubená a hrbila se. Při pohledu na domácí si hladově okusovala nehty, jednalo se o její zlozvyk. I v mdlém světle venkovního osvětlení byla na jejích pažích zřetelně znát drogová závislost. Týrali ji. Na rukou měla modřiny, na místech skrytých oblečením cigaretou vypálená místa... ,,Vím něco o Magdaléně," chrchlavým hlasem pronesla větu, která mu podlomila kolena.

Můj názor: Knížka se mi líbila, prostě "normální" příběh ze života, který se může stát komukoliv. Hezky se četla, žádné zdlouhavé popisy pokojů atd. (což nesnáším :D), prostě super. Dokonce tam mám i podpis od autorky. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti tenhle blog ?

Ano :) 37.4% (83)
Celkem jo 23.4% (52)
Ani ne 17.1% (38)
Vůbec ! :( 22.1% (49)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama